תוכניות בטיחות ומסמכים רגולטורים

מסובך כמו שזה נשמע, בגלל זה אנחנו עושים את זה עבורך. כמנהל עובדים, יש לך הרבה דברים על הראש ואנחנו - בחברת Safety On, יכולים לעזור להפחית לך חלק מהם, כגון: תוכנית בטיחות, נהלי בטיחות, תיק שטח, תיק מפעל, היתר רעלים ומסמכים ריגולטורים נוספים להם אתה נדרש.

מנהל עובדים - לקבל סיוע מגורם חיצוני

ניתן להבין כי מנהל עובדים נושא בתחומי אחריות רבים, שאליהם כמובן מצטרפים תחומי אחריות נוספים שנוגעים לעבודה השוטפת במקום העבודה. 

כדי שכל הפעולות הנדרשות שנוגעות לנושא הבטיחות יתבצעו בהתאם לתקנים והחוקים, רצוי עבור המנהל לקבל סיוע מגורם חיצוני. חלק בלתי נפרד מהמשימות שצריכות להתבצע בארגון כולל ( כפי שצויין) – עריכת תוכנית בטיחות. 

חשיבותה של תוכנית הבטיחות ומה היא כוללת?

המטרה של עריכת תוכנית הבטיחות היא לקיים תוכנית יעילה לניהול הבטיחות בארגון. 

בכל מקום עבודה המוגדר לפי התקנות, בו מועסקים 50 עובדים ומעלה יש לגבש תוכנית לניהול בטיחות, בעזרת תוכנית זו ניתן לצמצם מקרים של מחלות מקצוע ותאונות עבודה.

כמובן שהתוכנית חיונית גם עבור מקומות עבודה בהם עובדים פחות מ-50 עובדים.

על תוכנית הבטיחות לעבור עדכון פעם בשנה לכל הפחות, כך שהיא תישאר רלוונטית ותתייחס לכל השינויים והתקנות. נוסף על כך, יש לעדכן את התוכנית הבטיחות במקרים בהם חלים שינויים בדרכי הפעולה בעבודה.

במסגרת תוכנית הבטיחות יש לבצע פעולות רבות, ביניהן: לתאר את מקום העבודה, לספק הסבר על מדיניות הבריאות והבטיחות התעסוקתית במקום, לתאר את מערך הבריאות והבטיחות התעסוקתית, לערוך ניהול סיכונים, לתעד ולעקוב אחר בדיקות תקופתיות לחומרים וציוד במקום העבודה, לתכנן מערך הדרכות בריאות ובטיחות, כולל תכני הדרכה ספציפיים על פי סקר הסיכונים. בנוסף, לעקוב אחר בדיקות רפואיות לעובדים רלוונטיים, לנהל אישורים והיתרים ולחדש אישורים והיתרים שנחוצים לשמירה על בטיחות העובדים.

כמו כן, יש לערוך רשימה של נהלי בטיחות, בריאות והוראות עבודה, וכן נהלים למצבי חירום, ביניהם: דליפה של חומר מסוכן, שריפה ולספק הסבר מפורט לגבי אופן ההתנהלות במקרים אלו.

מעבר לכך, יש לערוך סקר סיכונים. סקר סיכונים הוא חלק מרכזי מכל תוכנית לניהול בטיחות. כדי לערוך את הסקר, מתבצעים ניתוחי סיכונים בתהליכים ומשימות שמתבצעים במהלך העבודה. כמו כן, נקבעות פעולות שמטרתן לאתר הימצאות מפגעים, נקבעות בקרות למניעה ומזעור הסיכונים וקובעים אחראים לבקרות אילו.

נוסף על כך, כולל סקר סיכונים עריכת ניטורים סביבתיים, סקרים, קביעת כללים לפיהם יבוצעו שינויים וקביעת כללים לפיהם יטופלו ממצאים של ביקורות ויופקו לקחים מתאונות על מנת למנוע מהן להתרחש בעתיד.

Safety On - הופכים את מקום העבודה לבטוח ומקלים על המנהלים

התנהלות בהתאם לתוכנית בטיחות מוקפדת תאפשר שמירה על סביבת עבודה בטוחה, ועל ידי קבלת שירות מהחברה שלנו - Safety On, יכולים מנהלי העובדים להקל על עצמם בצורה משמעותית.

החברה שלנו מתמחה בליווי ארגונים, כאשר אנו משלבים בעבודה  חשיבה יצירתית ופעולות אקטיביות. שירותינו כוללים: יישום תקן 18001, ממונה בטיחות, הדרכות בטיחות, הכנת מקום העבודה לאירוע חירום, כתיבת תיק מפעל, תיק שטח, מסמכים רגולטוריים שונים, תוכנית לניהול בטיחות וסקרי סיכונים.

אתם מוזמנים לפנות אלינו, לשאול כל שאלה ולקבל מאיתנו שירות מקצועי ואמין. תוכלו ליצור איתנו קשר באמצעות הטלפון, על ידי שליחת מייל או על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם.