ממונה בטיחות לייזר


ממונה בטיחות לייזר

החשיבות של ממונה לייזר

ממונה לייזר אמור להדריך את העובדים ולתת הנחיות לסביבה בטיחותית לפי התקנות. על מנת לעבוד בתור ממונה בטיחות לייזר, יש צורך לעמוד בתנאים מסוימים. סעיף 4 לתקנות קובע כי כל מקום עבודה אשר חושף את העובדים שלו לקרינת לייזר, מתוקף העבודה עם מוצרי לייזר שונים, חייב למנות ממונה על בטיחות לייזר. המעסיק מחויב לפי החוק להעסיק את הממונה, על מנת לאפשר לו להדריך את העובדים ולייעל את סביבת העבודה מבחינה בטיחותית.

ממונה לייזר – קווים לדמותו

סעיף 6 לתקנות קובע כי על מנת לעבוד בתור ממונה בטיחות לייזר, יש צורך לעמוד בקריטריונים מסוימים. למשל, רק אדם בעל תואר מוכר מתחומי ההנדסה, חשמל, אלקטרוניקה, מדעי הטבע או אלקטרואופטיקה וגרעין, יכול לשמש בתור ממונה בטיחות לייזר. 

כמו כן, חשוב להדגיש כי יש צורך לעבור קורס ממונה על בטיחות לייזר ולקבל תעודת הסמכה מתאימה, כדי להתחיל לעבוד בתחום. אדם שלא עמד בדרישות הקורס, לא יוכל לעבוד במקצוע. מעבר לכך, ממונה בטיחות לייזר חייב להיות בעל ניסיון תעסוקתי במערכות לייזר שונות, כאשר דרגת הסיכון של המערכות עומדת על 3B ו- 4.

מהם התפקידים של ממונה בטיחות לייזר? על חלק מתפקידיו של הממונה

לממונה בטיחות לייזר יש מגוון תפקידים, חלק מתפקידיו של הממונה כוללים: מתן ייעוץ למעביד בקשר לכל הנושאים הנוגעים לבטיחות, עם דגש על בטיחות לייזר, הכנת תוכנית בטיחות לייזר הכוללת מידע מפורט אודות כל האזורים בהם קיימים סיכוני לייזר והדרכת עובדים בתחום בטיחות בעבודה עם לייזר.

כמו כן, על ממונה בטיחות לייזר לוודא כי ישנם אמצעי הגנה הנדסיים הדרושים על ידי מעבדה מאשרת או היצרן.

נוסף על כך, מתפקידיו של ממונה בטיחות לייזר לאפיין ציוד מגן אישי המיועד לאופי הסיכונים הכרוכים בעבודה עם לייזר, להבטיח כי השילוט במקום העבודה בוצע בהתאם לתקנות, לחקור נסיבות של תאונות עבודה, לערוך בדיקות סביבתיות-גיהותיות באמצעות מעבדה המחזיקה באישור, להכין הוראות בטיחות לעבודה עם לייזר ולערוך סקר סיכונים, לרבות יישום ממצאיו וההוראות שיש לבצע.


במידה שאתם מעוניינים לקבל שירות ממונה בטיחות לייזר, אתם מוזמנים לפנות אל החברה שלנו - Safety On, אשר מתמחה בתחום הבטיחות במקומות העבודה. תוכלו לפנות אלינו באמצעות הטלפון, המייל או על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם. נשמח לעמוד לשירותכם.

אנו בחברת Safety On מתמחים בתחום הבטיחות במקום העבודה. אנו נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום הבטיחות בעבודה עם לייזר וכמובן לספק ממונה לייזר מקצועי ומנוסה. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר.