ממונה בטיחות image
אחד הנושאים החשובים ביותר בכל עסק - בין אם מדובר על עסק שמתנהל במשרד או עסק שמתנהל בשטח, הוא נושא הבטיחות.
ברוב המקרים, כשחושבים על עסק, עולה בראש ובראשונה המחשבה על היעילות והתפוקה שלו - אך ללא הקפדה על נושא הבטיחות - יצירת סביבת עבודה בריאה ובטוחה, העברת הדרכות לעובדים בנוגע לשמירה על הבטיחות ותוכניות בטיחות, עולים הסיכויים לתאונות וגדלים הסיכונים לפגיעה באדם וברכוש.
באמצעות ממונה בטיחות בעבודה מקצועי ובעל ניסיון יהיה ניתן לבנות, לבצע ולעקוב אחר כל הפעולות הנחוצות לצורך שמירה על הבטיחות.
מקום עבודה עם 50 עובדים ויותר יתכן ומחוייב בממונה בטיחות על פי חוק.

התפקידים של ממונה הבטיחות

ממונה בטיחות בעבודה הוא בעל מקצוע שמייעץ למעסיקים בנוגע לתקני הבטיחות, תקנות וחוקים.
בעזרת ממונה הבטיחות יכולים בעל העסק ואנשי צוות הניהול שעובדים במקום לתכנן ולהתנהל בצורה בטוחה, כך שהעובדים יפנימו את דרכי ההתנהלות ויפעלו בהתאם לתקנות.
מומנה בטיחות בעבודה הוא בעל תפקידים רבים, ביניהן עליו לאתר מפגעי בטיחות ולדאוג לכך שהמעסיק יהיה מודע אליהם.
כמו כן, על ממונה הבטיחות לוודא שחוקים ותקנות הבטיחות והגהות מתקיימים - חוקים ותקנות אלו חלים בין היתר על חומרים וציוד, מבנים, מתקנים וכל תהליכי העבודה.
נוסף על כך, מתכנן ומוודא ממונה הבטיחות מסירת מידע עדכני והדרכות בטיחות לעובדים בנוגע סיכונים במפעל, מסייע בכתיבת נהלים, מכין תכנית בטיחות ומוודא שההוראות הכלולות בתוכנית מתקיימות.
ממונה בטיחות בעבודה גם אחראי על בחינה ולמידה של מחלות מקצוע ותאונות עבודה לצורך מניעתן בהמשך, לשם כך הוא כותב את הממצאים של המחקר ואת מסקנותיו.
בהמשך הוא מציע למעביד דרכים שיסייעו במניעת חזרת התאונות הללו ומדריך את העובדים בנוגע להן ובנוגע ללקחים שהופקו מבדיקותיו.
נוסף על כך, מיידע ממונה הבטיחות את המעביד במקרים בהם נהלי הבטיחות הופרו.
תחומים נוספים שנמצאים תחת אחריותו של מומחה בטיחות בעבודה נוגעים לסימון ציוד וחומרים מסוכנים, הצבת שלטי הדרכה לצורך שמירה על הבטיחות ומעקב אחר ציוד שיש לבדוק מדי תקופה על פי חוק.
כמו כן, על ממונה הבטיחות לוודא שעובדים המבצעים עבודות הכרוכות בסיכונים מיוחדים או חומרים מזיקים יעבדו תחת שיטות עבודה בטוחות ועם ציוד בטיחות מתאים.
ממונה הבטיחות ידאג בנוסף לניטור הגורמים. בהתאם לצורך יוודא ממונה הבטיחות שהעובדים בגורמים מזיקים יעברו בדיקות רפואיות באופן שגרתי במעבדות מוסמכות ולתעד את תוצאות הבדיקות.
בהמשך, עליו ליידע את העובדים ואת המעביד כיצד יש לנהוג כדי להפחית ולמנוע את הסיכונים בעבודות אילו.
ממונה בטיחות בעבודה גם אחראי על הבטחת תנאי בטיחות של קבלני חוץ, התנהלות מול ועדת בטיחות, הפסקת עבודה במקרים בהם עובד נמצא בסיכון, התנהלות בטוחה במצבי חירום וליווי מפקח עבודה בעת ביקוריו במקום העבודה.

Safety On - מסיעים לכם לשמור על הבטיחות במהלך העבודה

החברה שלנו - Safety On מתמחה בשיפור איכות העבודה והביצועים ומתן שירותי בטיחות. שירותינו כוללים בין היתר: הדרכות בטיחות למנהלים ועובדים המותאמות לקהלי היעד, יועץ בטיחות וממונה בטיחות.
שירותינו יסייעו לכם לשפר את תרבות הבטיחות בעסק שלכם ולמנוע תאונות עבודה מיותרות.
אם אתם מעוניינים לקבל מאתנו שירות, אתם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות הטלפון, המייל או על ידי מילוי הפרטים שלכם בטופס ההתקשרות ונחזור אליכם בהקדם.


  • בית קמה, ישראל
  • נותנים שירותים בפריסה ארצית